Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2020-02-14

Ciekawostki dotyczące stosowania produktów Akuny

Poniżej przedstawiamy ciekawostki dotyczące stosowania produktów Akuny, na pytania odpowiada dr. Jaromir Bertlik.

Stosowanie ALVEO - dawkowanie dzieci i dorośli:
Dzienna porcja Alveo zalecana dla osiągnięcia korzystnego efektu zdrowotnego:


Dorośli 28 ml / ok. 70 kg najlepiej pół h przed posiłkiem
Dzieci 0,4 ml / 1 kg masy ciała najlepiej pół h przed posiłkiem.
Np. 12 kg dziecko powinno spożywać 0,4 x 12 = 2,8 ml Alveo

Jak spożywać/stosować pozostałe produkty z linii suplementów Akuny ??

Onyx Plus Kolagen oraz Aku4Complex dorośli 15 ml dziennie po posiłku lub w butelce wody pijąc w ciągu dnia (patrz niżej)
Mastervit dorośli 15 ml dziennie po posiłku lub w butelce wody pijąc w ciągu dnia (patrz niżej)
Pinky dzieci od 3 roku życia 15 ml dziennie po posiłku
AkuC Forte dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 15 ml dziennie
AkuCleanse 15 ml dziennie, dla lepszego oczyszczania 2 razy dziennie


Wskazówki dr. Jaromira Bertlika:


Przy spożywaniu produktów mineralnych lub witaminowych najlepiej wlać po 15 ml każdego z produktów do 1,5 butelki wody i pić w ciągu dnia. Uzyska się optymalny efekt poprzez stopniowe dostarczanie witamin i minerałów do organizmu.

Podobnie ze spożywaniem produktu Pinky przez dzieci wlać 15 ml suplementu do butelki wody lub herbaty (ok. 0,5 1 l, w zależności od wieku dziecka i ilości napojów wypijanych w ciągu dnia) i podawać dziecku.

 • Alveo a przeszczepy?
Tutaj rozróżnić musimy dwie sytuacje. Przy przeszczepie żywego organu (serce, nerka, płuca, wątroba itp.) pacjenci są zwykle poddani terapii immunosupresyjnej. Wtedy NIE polecamy pić Alveo, którego działanie jest przeciwstawne, czyli zwiększa odporność. Ale w przypadku sztucznych elementów (rozrusznik, sztuczne kolano, biodro itp., czyli elementy nieposiadające w sobie tkanki żywej) pacjenci nie są poddani terapii immunosupresyjnej, więc mogą bez problemów pić Alveo.

 • Wapń, fosfor i magnez jaka jest ich optymalna proporcja?
Specyfiką wymienionych składników jest fakt, że ich działanie jest wzajemnie od siebie zależne. Idealnym rozwiązaniem są produkty, w których stosunek fosforu do wapnia i magnezu jest 1:2:4. Takim produktem jest np. Onyx Plus.

 • Co oznacza stwierdzenie, że produkty są niewskazane dla pewnych grup osób?
Określenie niewskazane oznacza, że brak jest wyników badań na pewnych grupach ludzi (np. dzieci, kobiety w ciąży). Dlatego nie można określić faktycznego na nie wpływu.

 • Które produkty Akuny byłyby wskazane dla osoby z usuniętą tarczycą
Jeśli gruczoł tarczycy został usunięty bądź funkcjonuje on nieprawidłowo, wszystkie pozostałe gruczoły umiejscowione poniżej mogą wykazywać zaburzenia funkcjonowania. Tutaj konieczne jest stosowanie zaleconych przez lekarza leków hormonalnych, a jeśli chodzi o produkty Alveo Family z powodzeniem mogą być stosowane wszystkie

 • Czy przy osteoporozie wskazane jest spożywanie Onyx Plus w większych dawkach
Nie ma takiej potrzeby. Wystarczającą ilością jest spożywanie 2 x dziennie po 15 ml lub 30 ml rozcieńczone w butelce wody i spożywanie w ciągu dnia. Odradzane jest także spożywanie w zbyt dużych ilościach ze względu na sporą zawartość magnezu, wspomagającego ruch robaczkowy jelit a zbyt mocne pobudzenie może spowodować biegunkę. Przy osteoporozie natomiast zdecydowanie wskazane jest spożywanie także Alveo, gdyż nie samo dostarczanie wapnia do organizmu jest ważne, ale także odpowiednia gospodarka hormonalna, która pozwoli na odpowiednie osadzanie tego składnika w kościach.

 • Co z oferty Akuny pomoże przy grzybicy stóp
Grzybica stóp jest wyłącznie objawem pewnych problemów, których źródło znajduje się wewnątrz organizmu. Oznacza to, że organizm jest silnie zanieczyszczony toksynami i bakteriami, które próbują wydostać się przez skórę, co objawia się zmianami grzybiczymi. Sugerowane jest kompleksowe oczyszczenie organizmu, czyli Alveo, które pomogą usunąć siedlisko tychże grzybów i toksyn, jakim jest masa zalegająca w naszych jelitach. Jeśli nie ma na stopach otwartych ran można także stosować Take a Plaster. Do usuwania samych objawów można spróbować moczenia stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem wody utlenionej.

 • Które z produktów Akuny pomagają usuwać gluten z organizmu
Żaden z oferowanych produktów Akuny nie ma takich właściwości. Zawartość glutenu w organizmie można kontrolować przede wszystkim odpowiednią dietą.

 • Jakie produkty Akuny stosować przy pasożytach takich, jak glista czy tasiemiec
Pasożyty żyją i rozwijają się w masie zalegającej w naszych jelitach, więc skuteczne oczyszczenie układu pokarmowego pozwoli na eliminowanie dogodnych warunków do ich rozwoju, czyli koniecznie zestaw Alveo. Wskazane byłoby również spożywanie Onyx Plus, który przywraca równowagę w środowisku układu pokarmowego. Ponadto, aby pasożyty mogły się rozwijać, muszą mieć odpowiednią pożywkę, czyli nosiciel musi bardzo uważnie przyjrzeć się swojej diecie.

 • Co spośród produktów Akuna spożywać przy chorobie Alzheimera?
Alzheimer to jedna z dwóch chorób, których źródło tkwi w układzie nerwowym i jego nieprawidłowym funkcjonowaniu, na co wpływ mają w dużym stopniu toksyny. Dlatego też optymalnym wspomaganiem leczenia jest kuracja Alveo.

 • Czy można stosować inne produkty Akuny, bez picia Alveo?
Jak podają badania, 90% chorób zaczyna się w jelicie, w odpowiedzi na co my oferujemy oczyszczające przewód pokarmowy Alveo. Zabezpieczeniem przed codziennie nieświadomie przyjmowanymi w pożywieniu antybiotykami są probiotyki. Połączenie tych produktów to idealny zestaw będący podstawą profilaktyki zdrowia dla każdego. Gwarantuje on, że organizm będzie miał optymalną możliwość wchłaniania składników odżywczych, o których dostarczenia dbają już pozostałe produkty Akuny. Odpowiedź brzmi więc, owszem TAK. Nic nie stoi na przeszkodzie, by spożywać pozostałe produkty bez suplementacji Alveo. Każdy z tych produktów ma swoje szczególne przeznaczenie i może być przyjmowany osobno. Niemniej Alveo pozwoli na idealne przygotowanie organizm do suplementacji pozostałymi produktami Akuny.

 • Jaka kombinacja produktów polecana jest przy drożdżycy (Candida)?
Najlepiej spożywać Alveo Mint, gdyż nie jest ono słodkie.
pixel